O nás

Face Yoga Academy Selavis

Světlana Mihulová zakladatelka a lektorka Face Yoga Academy
Světlana Mihulová zakladatelka a lektorka Face Yoga Academy
  • Obličejová jóga je naší láskou
  • Klienty ctíme
  • Chováme se férově a kolegiálně
  • Dbáme na kvalitu našich trenérek a jejich vzdělání
  • Našim krédem je vyškolit nejkvalitnější lektory v oblasti obličejové jógy, kteří budou pomáhat nejen k omlazení krásy, ale i zdraví a také budou mít své uplatnění na trhu. 

Světlana Mihulová

Za vše, co jsem v životě prožila jsem vděčná a nevrátila bych zpět ani jednu sekundu svého života.

Jmenuji se Světlana Mihulová a narodila jsem se v roce 1976. Jsem matka, ale také dcera, podnikatelka i studentka, cestovatelka, trenérka, cvičitelka, lektorka a poradkyně v oblasti zdravé výživy.

Můj život je bohatý, a to do slova a do písmene v dobrém i špatném slova smyslu. Kdybych měla vypsat celý svůj životní příběh do dnešního dne, kam mě život zavál profesně, soukromě, zeměpisně a co vše jsem prožila a přežila, bylo by to na knihu. 

Cestování

Mojí vášní byla posledních osmnáct let práce v cestovním ruchu. Cestování, potkávání lidí nejrůznějších mentalit a národností. Pozorovala jsem změny nejen u nás, ale po celém světě. Nezáleželo na tom, v jaké zemi jsem se nacházela, jaké náboženství či politika tam převládala, změny se totiž týkaly úplně všeho, včetně zdraví obyvatel. A tak jako státy procházely vzestupy a pády, tak i můj osobní i profesní život jich zaznamenal řadu. 

Obličejová jóga

Obličejovou jógu cvičím od roku 2006 a k tomu jsem přidala funkční cvičení se zdravotním zaměřením, SM systém a hormonální cvičení. K obličejové józe mě přivedl můj vlastní proces přirozeného stárnutí. Dlouhodobě jsem působila v zahraničí. Právě tam jsem cvičení obličejové jógy navštěvovala a později jsem jej začala studovat. Jen tak pro zábavu. V naší republice tento druh cvičení nebyl rozšířen a mě velmi zaujal. V té době jsem absolutně nepředpokládala, že se obličejová jóga stane i mou profesí. 

Zdravotní zlom

V roce 2007 jsem měla těžký a bolestivý úraz zad. Zlomila jsem si páteř na třech místech s trvalými následky. Lékaři mě chtěli opakovaně operovat, ale dala jsem na rady své maminky, která tvrdila, že by mi bylo ještě hůře. A ač mám dvanáctým rokem bolesti, tak se držím bez operací, odnosila jsem děťátko, funguji a trénuji. S příchodem těhotenství došlo k přirozené změně v mém osobním i profesním životě, kdy má vášeň přestala být vášní a jako mávnutím kouzelného proutku se ze mě stala spokojená žena v domácnosti a milující maminka radující se ze svého vymodleného potomka. 

K trenérství a lektorství jsem se dostala po onemocnění svého tehdy jednoročního synka. Abych mohla být s ním, musela jsem opustit cestovní ruch a zároveň dělat něco, co nás nejen uživí, ale bude mě to i bavit. A tak jsem musela začít přemýšlet nad tím, co vlastně umím. Zdraví a trénování je jedna z věcí, kterou velmi dobře znám a která mi vždy přinášela radost. A tak se z mého dlouholetého koníčku stala práce, která mě naplňuje a zároveň velmi baví. 

Chtěla bych poděkovat svým rodičům, kteří mě celý život vedli k oceňování krásy přírody a k lásce k lidem, práci a k sobě samé. Ovšem nikdy jsem nevěřila, že to, k čemu jsem byla vedena, co mě vždy bavilo a bylo mým zájmem a koníčkem, se stane i tím, čemu se budu zprvu muset a posléze i chtít věnovat profesně. A tak jsem se rozhodla předávat dál to, co jsem se naučila ve svém životě. 

Můj nový projekt

Z této myšlenky vznikl i projekt SELAVIS. Základem je francouzské slovo cʼest la vie (" selaví") v českém překladu "to je život". Tedy fonetický přepis slova cést la vie a "S" na konci - tedy má maličkost. Školu SELAVIS jsem založila se svou sestrou a dlouholetou pracovní parťačkou Mgr. Jiřinou Mihulovou, MBA, která je spoluautorkou anatomické části mojí knihy. Mnoho let jsme spolu pracovaly v cestovní kanceláři.


Mgr. Jiřina Mihulová, MBA
Mgr. Jiřina Mihulová, MBA

Jiřina Mihulová

Tato úžasná žena vystudovala zdravotní školu, obor Všeobecná zdravotní sestra, následně Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Speciální pedagogika a technická výchova se zaměřením na děti s mentálním a tělesným postižením. 

Při práci vystudovala Business institutu v Praze, MBA obor Management, organizace a řízení. Celý život ji provází zájem o zdraví. Mezi její koníčky patří mimo cestování také sport, tanec, četba a zahradničení. 

Její motto je: "S úsměvem jde všechno líp".


Tým Face yoga academy SELAVIS učí klienty obličejovou jógu nejen pro krásu, ale i pro zdraví. Mimo jiné pracujeme s klienty po parézách lícního nervu, které mohou vzniknout následkem mnoha onemocnění nebo nešťastných zákroků. Mimo to centrum SELAVIS nabízí funkční cvičení, spirální stabilizaci, program pro hormonální aktivitu těla a poradenství v péči o sebe samé. V roce 2019 byla Academie Selavis v čele s mou maličkostí nominována do finále firemních oskarů - Český Goodwill. Tímto bych chtěla poděkovat všem našim klientům za hlasy a projevenou důvěru, velice si toho vážím.

Pro naše klienty všech věkových kategorií máme mnoho způsobů, jak se mohou vzdělávat. Mezi ně patří vzdělání jak osobní, online tak video lekce. Domluvíte se s námi jazyky: čeština, slovenština, angličtina a ruština.

Cílem je být zdravý, šťastný, čerpat sílu z nitra svého těla, chápat jeho principy, umění šťastného života a stárnout s grácií.

Naše Face yoga academy SELAVIS školí lektory obličejové jógy, a to podle vlastních cvičebních plánů, které jsem vytvořila na základě svých zkušeností a praxe.

Vřele všem doporučuji naši knihu Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé - fáze I. budovací, kterou vydalo vydavatelství Anag, 2019

Doufáme, že v knize naleznete vše, co jste hledali, a dosáhnete cíle, po kterém toužíte.